rss
twitter
    Find out what I'm doing, Follow Me :)

Yang dihormati...

( ctrl + left clik =new tab)
Klik tajuk entri untuk komen/gambar&video penuh.
Link bewarna biru dalam setiap entri adalah kredit kpd pemilik /artikel terdahulu.
Receive ayampenyek's blog update trough Facebook
Jika tiada entri baharu..kebiasaannya ade dikongsi di FB
Jika ada video yg tdk lagi boleh dimainkan.. sila komen utk alert kpd kami..

Links for sketches, rendering and design tutorials


  1. Sketch A Day - http://www.sketch-a-day.com/
  2. Designer Mart - http://www.designermart.co.uk/tutorials.html 
  3. Car Body Design - http://www.carbodydesign.com/ 
  4. Photoshop basics - http://www.digimods.co.uk/tutorials/tutorials.htm 
  5. Car Design News - http://www.cardesignnews.com/site/home/ 
  6. Robrady blog - http://www.robradyblog.com/tutorial-design-a-concept-car/ 
  7. ZaneSketchBook - http://zanesketchbook.blogspot.com/2010/07/rendering-tutorial-proton-aurora.html 
  8. Simkom - http://www.simkom.com/sketchsite/ 
  9. Books - http://www.designsojourn.com/good-books-on-design-sketching/ 
  10. Tuvie - www.tuvie.com 
  11. High Resolution Cars Pictures - www.netcarshow.com 
  12. Car creator blog - http://carcreator.blogspot.com/ 
  13. Ernest Blog - http://ernestincardesign.blogspot.com/ 
  14. id Sketching -http://www.idsketching.com/ 
  15. Daniel Simon - http://danielsimon.com/ 
  16. Car Design Community - http://cardesigncommunity.com/ 
  17. Miles Waterhouse - http://www.mileswaterhouse.com/tutorial_index.html 
  18. Kelvin Hulsey Illustration (detailed) - http://www.khulsey.com/illustration-tutorials.html 
  19. Photoshop Car Rendering Tutorial By Michelle Leonello- http://www.carbodydesign.com/2012/02/photoshop-car-rendering-tutorial/ 
  20. Chibi Car Tutorial (Same Technique for Rendering) http://cgvickers.deviantart.com/art/Chibi-Car-Colouring-Tutorial-61249228 
  21. Pencil Sketching Tutorial http://www.behance.net/gallery/Creativity-pencil-process-Catch-the-power/4348317 
  22. Designer Techniques - http://www.designertechniques.com/navagation/tutorials.html

p/s: website untuk rujukan industrial designer... :D



4 comments:

Jna marcello said... Reply To This Comment

tenkiyuuuu for sharing this ;))

----- ----- said... Reply To This Comment

Terima kasih...
minta izin copy..yeap...^.^

dida said... Reply To This Comment

sangat berguna untuk saya. thank u! :)

MRS Rongoks said... Reply To This Comment

di luar bidang ika.hihi

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...